هفت چاکرا

هفت چاکرای اصلی


با حرکت در جهت نیروی تکاملی انرژی چاکراها، نگاهی به چاکراها می اندازیم. ففت چاکرای اصلی در نزدیکی اندام های کالبد جسمانی، به ویژه غدد درون ریز، واقع اند. آنها به وسیله ی یک مجرای مرکزی، که در سانسکریت به آن سوشومنا ( Sushumna ) گویند، با یکدیگر مرتبط اند.تنه ی هفت چاکرای اصلی در فاصله ای بسیار نزدیک در شبکه های عصبی عمده و برخی غدد درون ریز جای گرفته اند.


برای مشاهده عکس در سایز اصلی، کلیک کنید

 

 

آموزش باز کردن چاکراهای دست و احساس نیروی مغناطیس
یک تمرین ساده برای احساس نیروی مغناطیس بین دو دست در مدت زمان کم.

روش این تمرین ابتکار خودم است.ومن نیز به صورت تصادفی با آن آشنا شدم.به صورتی که حتی تا مدتها نمی دانستم این نیرویی که بین دستانم وجود دارد چیست.
امیدوارم موفق شوید .
ابتدا قبل از هر کار به خدا توکل کنید چون منشع همه خوبیها و نیروها خدای بزرگ و بسیار مهربان است.
آموزش ایجاد نیروی مغناطیس در بین دو دست :
نکات که باید به آنها دقت کنید تا در مدت زمان حد اکثر یک ساعت یا بیشتر به این
نیروی مغناطیس در بین دستتان برسید:

1. ذهنتان را از هر گونه فکر منفی پاک کنید. 2. سعی نکنید در باره این نیرو فکر منفی بکید (در برابر آن مقاومت از خود نشان ندهید)

این تمرین بسیار مجرب و کار ساز است و با روشی ساده کم کم چاکراهای بین دو دست را باز میکند وکم کم انرژی این چاکراها را باز خواهد کرد واز احساس این انرژِی لذت خواهید برد. ابتدا متوجه خواهید شد که انگار یک کیسه آب یا یک چیز مثل آهنربای نامرئی بین دستتان است که از دور شدن دستها جلوگیری و از نزدیک شدن آنها نیز جلوگیری می کند و سعی میکند دو دست را در موقعیتی خاص نسبت به هم نگاه دارد.
شرح تمرین:
به صورت چهار زانوبنشینید . یا اگر نمیتوانید آن را به حالت خوابیده انجام دهید ولی در این حالت دقت کنید که حتما کف پاهایتان با زمین تماس داشته باشد.
برای تمرکز بیشتر توصیه می کنم چشمانتان را ببندید.
دودست را بر روی زانو گذاشته (به صورت باز و مقابل هم) وچند نفس عمیق بکشید.
ابتدا تمام هواستان را بر دست راست متمرکز کنید بعد بر روی انگشت کوچک دست راست تمرکز کنید سعی کنید نبض را در انگشت وبعد در نوک انگشت احساس کنید سعی کنید به صورت عمیق و کمی آرام نفس بکشید وقتی موفق به احساس نبض در نوک انگشتتان احساس کنید به سراغ انگشت بعدی بروید و همین مراحل را برای آن تکرار کنید ودر انتها سعی کنید نبض را در هر دو انگشت احساس کنید.همین مراحل را برای انگشتان بعدی دست راست تکرار کنید تا نبض را در پنج انگشتتان احساس کنید بعد به سراغ کف دستتان بروید سعی کنید نبض را در کف دستتان نیز احساس کنید بعد نبض را هم زمان در تمام دست راست از مچ وبه طرف تمام انگشتان احساس کنید این مراحل را برای دست چپ نیز تکرار کنید تا وقتی که موفق شوید نبض را در هر دو دست احساس کنید.(این تمرین از طریق تمرکز گام به گام برروی دستانتان افکار روزمره که ذهنتان را مشغول می کند از ذهن بیرون می کند. )
حال موقع احساس آن نیروی مغناطیس است.صبور باشید و مطمئن باشید که موفق می شوید.
در حالی که نبض را در هردو دست احساس می کنید کم کم دو دست را به آرامی هر چه تمامتر به طرف هم نزدیک کنید تا به فاصله 40یا30یا20سانتی متری هم برسند ودر آن فاصله دو دست حداقل به مدت 20یا حداکثر 1دقیقه را نگاه دارید و سعی کنید نبض را در دوست احساس کنید .بعد دو دست را کمی عقب جلو کنید و کمی به صورت دورانی می چرخانیم به صورتی که انگار یک توپ یا یک با کنک کوچک پر از آب در دستتان باشد. در حین این کار حواستان را به احساساتان متمر کز کنید .حتما متوجه یک نیرو ویک حس غیر مادی در بین دو دست خواهید شد که سعی در نگاه داشتن دستانتان در فاصله خاص میکند.لطفا ذوق زده نشوید و همچنان به تمرین ادامه دهید و سعی کنید تا این نیرو را بین دستانتان قوی کنید.
سعی کنید در اولین بار خود را زیاد خسته نکنید .این تمرین را در ساعت خاصی که آرامش بیشتری دارید انجام بدهید.
کم از مزیتهای این نیرو که با تمرین و ممارست می توانید به آنها دست پیدا کنید عبارتند از(احساس گردش خون در هر منطقه از بدن ،،،،کنترل اجسام بدون تماس فیزیکی با آنها،،،دیدن حاله ها اشخاص ،،و تسکین سردرد و باز کردن چاکراهای مختلف و موارد متعدد دیگر)

 

/ 5 نظر / 13 بازدید
میلاد

مرسی

ناشناس

من میخوام چاکراهام را تقویت کنم میتونید اموزش بدید؟لطفا به من ایمیل بزنید

رضا

سلام جالب بود. میخام بدونم که چقدر بلد بودن این چیزها توی زندگی موثر هست و چجوری میشه یاد گرفت؟ با تشکر

sorood

salam kheyli aliye man khoshhalam ke ba web shoma ashna shodam man hamin alan in tamrino anjam dadam va vaghan tonestam..mersii man darmorede range chakraha mikham bedoonam kolan mikham bishtar ashna besham ba in masaeli

نوشین ذوالعلی

لطفا منابع مطالب را ذکر کنید.بینهایت سپاسگزار زحمات شما هستم.