جادو، کفر است و جادوگر ملعون خداست

  یکی از موضوعاتی که در ادیان آسمانی و همچنین در مکتبهای باطنی-الهی مورد انزجار و نفرت قرار گرفته و توصیه‏های بسیاری در پرهیز کردن از آن آمده است، جادو و جادوگری می‏باشد. تا حدی که در برخی از چنین مکتوباتی جادوگری بعنوان گناهی در مرتبه کفر و شرک و حتی بالاتر از آن قرار داده شده و پلیدی آن از بسیاری گناهان همچون زنا و دزدی شدیدتر معرفی شده است. به همین دلیل در اکثر ادیان و مکتبهای باطنی سزای جادوگر و کسی که آگاهانه از آن بهره می‏گیرد، مرگ است و  این اولین پاسخ پیش‏بینی شده به جادوگر است.

 در بسیاری از متون مقدس و کهن به کرّات آمده که جادوگر به شدت مورد لعن و نفرین خداوند و ارواح مقدس قرار دارد و عواقب شوم و ناگواری برای عمل جادوگری شمرده شده است. حتی از جادوگری بعنوان اعلام جنگ به خداوند و ارواح الهی یاد شده و در مواردی شدت عمل آن از کفر هم فراتر رفته است...

  در توضیح بیشتر این موضوع با چند سؤال مواجه می‏شویم که به طرح و پاسخ آنها می‏پردازیم.

  سؤال اول - آیا به غیر از هشدارها و وعده‏هایی که در کتب مقدس و علوم باطنی درباره جادوگری آمده است، دلایل دیگری هم در ردّ و مخرّب بودن آن وجود دارد؟

  دو گروه از دلایل دیگر در دسترس می‏باشند. اول، تجارب تاریخی و دوم دلایل علمی و منطقی.

 در طول تاریخ از جادوگران زیادی یاد شده است که عموماً زندگی سخت و ناگواری داشته‏اند. مطابق گزارشات تاریخی که تعداد آن کاملاً قابل توجه است، سرانجام جادوگران اغلب مرگ‏های ناگوار و زودهنگام بوده است. هویت این افراد خودبخود برای مردم آشکار بوده و به همین دلیل آنها مورد خشم و نفرت مردم قرار داشته‏اند و اغلب از میان مردم رانده شده‏اند یا بطور فجیعی به مجازات رسیده‏اند. اگر در معدود بیوگرافی‏هایی که از برخی از جادوگران بزرگ به جا مانده نظری بیندازیم به وضوح آنان را در احاطه بلاها و گرفتاریها می‏بینیم. یکی از معمول‏ترین این گرفتاریها از دست دادن ارتباط با افراد مورد علاقه و ضربات سخت عاطفی بوده است. علت این نوع حوادث کاملاً معلوم نیست اما با مراجعه به انبوه گزارشاتی که از زندگی خصوصی این افراد وجود داشته بطور انکارناپذیری با این واقعیت مواجه می‏شویم. در مواردی هم مجازاتها کاملاً علنی‏تر ظاهر شده‏اند نظیر سوزاندن دستجمعی جادوگرها در برخی از مقاطع تاریخی.

 دلیل دیگری که در اثبات اثرات مخرّب جادوگری و در تأیید هشدارهایی که در متون مقدس آمده است می‏باشد، کنش‏ها و واکنش‏های ارتعاشی-انرژیک و نتایجی است که از قوانین ارتعاشی و همچنین قانون جهانی عمل و عکس العمل می‏توان گرفت. قوانین و تئوریهای ارتعاشی-انرژیک بصورت محکم و روشنی اثبات می‏کنند که تجاوز به حریم‏های ممنوع (میدانهای بسته) و و به بیان ساده‏تر تجاوز به حقوق روانی دیگران و ایستادگی در برابر قوانین باطنی-انرژیکی نتایج بسیار مخرّبی را در زندگی فرد بوجود می‏آورد. پرداختن دقیق‏تر به این قوانین و چگونگی مخرّب بودن عمل جادوگری از این دیدگاه را به فرصت دیگری موکول می‏کنیم.

/ 0 نظر / 25 بازدید